۵ نوشیدنی که پوستتان را زیباتر می‌کنند
۱۳۹۶-۰۸-۲۸
۵ دمنوش گیاهی برای آرامش قلب
۱۳۹۶-۰۸-۲۸

در اینجا قصد داریم شما را با گیاهی که آرام‌بخش،  نشاط‌آور و ضد افسردگی است آشنا کنیم و دستور نسخه آن را هم در کنار این معرفی به شما آموزش دهیم. به گزارش افکارنیوز، خیلی از ما بارها درباره معجزه گیاهان و تایید علمی طب سنتی و گیاه درمانی سخن شنیده ایم اما به هزار و یک دلیل از جمله در دسترس نبودن عطاری ها و مراکز خرید داروهای گیاهی اقدام به چنین تجربه ای نکرده ایم. خیلی از متخصصان داروهای شیمیایی نسبت به طب گیاهی گارد دارند و همین طور برعکس خیلی از کارشناسان گیاه درمانی داروهای شیمیایی را مضر می دانند. اما واقعیت این است که این دو رشته به نوعی مکمل یکدیگر هستند و در خیلی از موارد به یکدیگر کمک می کنند. گواهی تاریخ پدر علم داروسازی، بسیاری از فرمول های شیمیایی از گیاهان الهام گرفته شده است. اینکه طب گیاهی بی ضررترین شاخه و علم پزشکی است بر کسی پوشیده نیست، از سوی دیگر پس از سال ها تجربه به کرات معجزه گیاهان را که بزرگترین هدیه خداوند به ما انسان هاست دیده و لمس کرده ایم.

بادرنجبویه

گیاهی از تیره نعناع، دارای گل های سفید رنگ است. بادرنجبویه به صورت بوته های پرپشت، با بلندی چهل تا هشتاد سانتی‌متر می‌روید و در اوایل تابستان گل می دهد. این گیاه در ایران زیاد است و غالبا در کنار دیوارهای قدیمی سواحل جاده ها، وسط داربست های باغات، تاکستان ها و در محل های آبرفتی می روید. بادرنجبویه در درمان و کمک به از بین رفتن افسردگی و اضطراب به شدت کمک می کند و خاصیت آرام بخشی دارد. ضمن اینکه این گیاه در درمان هیجان، سردردهای عصبی آسم، سرفه و کند شدن حافظه به شدت موثر است. در کنار این موارد کمک شایانی به تقویت قلب نیز می کند. بهترین شیوه مصرف این گیاه برای رفع اضطراب و سردردهای عصبی، خوردن جوشانده آن است که برای تهیه آن باید نیم مشت از گیاه خشک شده را در یک لیتر آب بجوشانید و روزانه دو فنجان از آن را میل کنید.

شقایق

شقایق را پرچم سرخ تابستان داغ نامیده اند اما این گیاه از دیرباز تاکنون در ادبیات و شعر سمبل حیات، نشاط و سعادت بوده است. این گیاه نه فقط در گندمزارها، بلکه در زمین های بایر و تمام مزارع نیز می روید. شقایق خواص بیشماری دارد که از جمله آنها می توان به آرام کننده سرفه و تسکین دهنده درد آنژین و برونشیت اشاره کرد. ضمن اینکه به طرز معجزه آسایی آرام بخش و برطرف کننده دردهای عصبی و درمانی عالی برای رفع بی خوابی است. شما برای استفاده از این گیاه و مصرف دارویی آن جهت آرامش و رفع بی خوابی باید دو گرم از گلبرگ های خشک آن را در یک فنجان آب جوش بریزید و دم کنید، سپس آن را قبل از خواب میل کنید.

بابونه

به واسطه تبلیغات زیادی که درباره آن صورت گرفته، گیاهی نام آشنا در نزد عموم مردم به شمار می رود. این گیاه خاصیت عجیبی در رفع افسردگی دارد. بابونه دو گروهند. یکی بابونه زرد شامل انواعی به نام بابونه کوتول، بابونه دو رگ، بابونه زیبا و بابونه دشتی و دیگری گروه بابونه گاوی که شامل دو نوع بابونه بی بو و بابونه گاوی است. همه آنها نیز به تیره مرکبان تعلق دارند. این گیاه برای دفع کرم، ناراحتی های معده و روده، ورم پلک ها و کاهش درد قاعدگی به شدت مفید است اما اگر بخواهید از آن برای درمان افسردگی استفاده کنید باید چهار گرم بابونه را با دو گرم گل زیرفون و چهار گرم بهارنارنج مخلوط کرده و در یک لیتر آب دم کنید. سپس این محصول را روزانه دو فنجان میل کنید.

ترشک

این گیاه نشاط آور به تیره گیاهی ریواس تعلق دارد. ترشک را به وسیله طعم ترش آن می توان از گیاهان به آسانی تشخیص داد. این گیاه در کتاب ها و در زبان مردم به نام های گوناگونی همچون ترشه، حماض، خردل ترش، شبدر ترش و غیره معروف است. ترشک به شدت نشاط آور است و خاصیت ضد تب دارد. این گیاه همچنان اشتهاآور و ملین و تصفیه کننده خون است اما باید در نظر داشت که بیماران رماتیسمی، نقرسی و کسانی که از ناراحتی های کلیه و مثانه رنج می برند نباید آن را مصرف کنند. ترشک در چمن گاه ها، مزارع باغات و نواحی کوهستانی می روید و به صورت سبزی خوراکی نیز مصرف می شود. برای استفاده از این گیاه بهتر است مشتی از برگ های تازه ترشک را در یک لیتر آب به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه بجوشانید و روزانه یک فنجان از آن را میل کنید.

مدیریت وب سایت نوش سنتر
مشاور نیوشا: 09120672720 | با ما تماس بگیرید | دمنوش نیوشا | دمنوش لاغری نیوشا | پک لاغری نیوشا | محصولات نیوشا | سایت دمنوش نیوشا | نوش سنتر | NooshCenter.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *