بسته های لوکس پذیرایی نیوشا
عرضه بسته های لوکس پذیرایی نیوشا
۱۴۰۱-۱۲-۱۶
روغن بادام شیرین کاژان
روغن بادام شیرین – محصول جدید کاژان
۱۴۰۱-۱۲-۱۶
۵/۵ - (۱ امتیاز)

گیاهان در گذشته و امروز

کاربرد و تأثیر گیاهان دارویی در حفظ سلامتی انسان، هم در طب سنتی و هم در طب مدرن اثبات شده است:


ویژگی متابولیت های اولیه و ثانویه

به مجموعه فرآیندهای شیمیایی که در موجودات زنده از جمله گیاهان برای حفظ بقا رخ میدهد، متابولیسم گفته میشود. هزاران ترکیب شیمیایی در متابولیسم موجودات زنده مشارکت دارند، به این ترکیبات «متابولیت» می‌گویند. متابولیت‌ها به دو دسته « اولیه» و « ثانویه» تقسیم می‌شوند.

متابولیت


مواد موثره در گیاهان

محل تجمع مواد موثره در گیاهان مختلف متفاوت است.
در واقع مواد موثره ، ترکیبات شیمیایی طبیعی با خاصیت ضد باکتری، ضد قارچ، ضد ویروس و ضد انگل هستند که گیاهان درون خود تولید می کنند و نقش سیستم ایمنی را در گیاهان بازی می کنند. طبق یافته های دو قرن اخیر دانشمندان ، این مواد موثره گیاهان در حفظ سلامت انسان ها در مقابل بیماری ها و عارضه های مزمن هم نقش بسیار موثری دارند. دانشمندان هزاران ماده موثر مختلف را در گیاهان شناسایی کرده اند به نظر می رسد که هر کدام از آنها به نحوی در حمایت از بدن ما در مقابل بیماری ها مشارکت دارند.
گیاه

یافته های علمی دو قرن اخیر با آنچه از گیاهان و کاربرد آنها در طب سنتی گفته شده است نیز همسو و هم راستاست؛
طب سنتی سلامتی بدن را در گرو مزاج متعادل دانسته و به هم خوردن تعادل مزاج را بیماری ‌زا می ‌داند. از نگاه طب سنتی گیاهان دارویی نقش و تأثیر مهمی در برقراری تعادل مزاج* افراد دارند. یافته های دو قرن اخیر هم نشان می ‌دهند ریشه و علت خیلی از بیماری ‌ها بر هم ریختگی نظم بین عناصر و الکترولیت‌ های شیمیایی سلول‌ های بدن است و سیستم‌ ها و روش های درمانی مختلف به منظور برقراری این تعادل ایجاد شده اند.


مزاج چیست؟

مزاج


تضمین کارکرد و تأثیر محصولات

تاثیرات مثبت گیاهان دارویی با ملموس بودن این تاثیرات برای مصرف کننده دو موضوع متفاوت هستند. اثربخشی و کارکرد گیاهان به این معنا نیست که با مصرف آنها هر توقعی که مصرف کننده داشته باشد حاصل می شود!
گاهی ممکن است توقعات افراد از نتایج حاصل از مصرف محصولات، منطقی نباشد، مثلاً افراد دارای اضافه وزن انتظار دارند تنها با مصرف دمنوش و در یک بازه زمانی کوتاه کاهش وزن زیادی داشته باشند که عقلاً امکان‌پذیر نیست یا ممکن است شرایط فرد به گونه ای باشد که باید تحت نظر پزشک درمان شود! مثل برخی از انواع اضافه وزن مثل چاقی مفرط یا چاقی ناشی از کم ‌کاری تیروئید که نوعی بیماری هستند و نیاز به درمان پزشکی دارند و نمی ‌توان انتظار داشت تنها با استفاده از مواد خوراکی یا نوشیدنی، بهبودی در شرایط بیمار ایجاد شود.

پازل سلامتی

پس نباید فراموش کرد:
استفاده مستمر از گیاهان دارویی، یکی از عوامل مؤثر در حفظ و بازیابی سلامتی است‌، اما این عامل به تنهایی نمی ‌تواند ضعفها و نقصهای بقیه عوامل را جبران کند. گیاهان دارویی مکمل پازل سلامتی هستند و مصرف بیش از حد آنها نمی ‌تواند جایگزین تغذیه سالم و ورزش و بقیه قطعات این پازل شود!
پازل سلامتی


نتیجه توصیه محصول نامتناسب با شرایط بدنی افراد

اگر به مصرف کننده ای محصولی نامتناسب با شرایط بدنی اش توصیه شود، ممکن است به نتیجه مطلوب و دلخواه دست پیدا نکند یا درصد اثربخشی محصول کمتر دیده شود، اما خطری متوجه سلامتی او نمی شود، چون:
محصولات نیوشا از گیاهان دارویی تشکیل شده ؛ نه داروی گیاهی
داروهای گیاهی شکل تغییر یافته گیاهان دارویی هستند. در ساخت این داروها، با هدف بالا بردن شدت اثر و کاهش زمان اثرگذاری، فعل و انفعالاتی در فرمولاسیون ماده مؤثر گیاه اتفاق می افتد که اگر به اشتباه مصرف شوند، اثرات منفی متعددی بر سلامتی افراد خواهد گذاشت. به همین دلیل، عرضه آنها فقط در داروخانه ها امکان پذیر است و باید حتماً با نظر پزشک متخصص مصرف شوند. اما در ساختار شیمیایی گیاهان و مواد اولیه تغییر نمی کند؛ این محصولات مستقیماً از بوته، درخت، درختچه یا علف گیاهان برداشت می شوند و پس از فرآوری و بسته بندی، در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.
بنابراین، هم ادعای تضمین از سوی مشاوران فروش نادرست است، هم توقع مصرف کنندگان نسبت به اثرگذاری تضمینی و فوری محصولات غیرمنطقی به نظر می ‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *